Default Avatar
Gannon Achord
PE and Weightlifting
(225)635-4561
Small_default_avatar
Julius Anderson
Assistant Principal
(225)635-4561
Default Avatar
Hatem Bachar
French and PE
(225)635-4561
Default Avatar
Jennifer Bel
College and Career Coordinator
(225)635-4561
Default Avatar
Brandon Blaylock
Advanced/Performance Choir, Beginning Choir, and Theatre I/II/III
(225)635-4561
Default Avatar
Judy Bordelon
Study Hall
(225)635-4561
Small_default_avatar
Kaki Campbell
English I and English II
(225)635-4561
Default Avatar
Susan Cox
Special Education
(225)635-4561
Default Avatar
Justin Davenport
Chemistry, AP Physics, and AP Physics C: Mechanics
(225)635-4561
Default Avatar
Rennen DeLatte
Entrepreneurship I/II, PE, and Speech I
(225)635-4561
Default Avatar
Dayne Denham
Algebra I and Math Essentials
(225)635-4561
Small_default_avatar
Heather DeSalvo
Assistant Principal
(225)635-4561
Default Avatar
Eunice Dieguez
Spanish
(225)635-4561
Default Avatar
Marissa Doherty
Business English and English I Honors
(225)635-4561
Default Avatar
Ashley Doiron
BCA, Customer Service, and IBCA
(225)635-4561
Default Avatar
Amy Dreher
Culinary and ProStart I/II
(225)635-4561
Default Avatar
Layla Dupuy
English II, English II Honors, and DE Psychology/Speech
(225)635-4561
Default Avatar
Dennis Dyer
Environmental Science and Physical Science
(225)635-4561
Default Avatar
Lynn Ellison
Fantasy Literature, IBCA, and Reading
(225)635-4561
Small_default_avatar
Julieanne Estep
Reading, and Speech I/II
(225)635-4561
Default Avatar
Leneeta Ewing
Financial Literacy, Math Essentials, and AP Probability and Statistics
(225)635-4561
Small_default_avatar
Wallace Ferguson
Special Education and PE
(225)635-4561
Default Avatar
Emily Flanders
Algebra II Advanced and AP Calculus AB
(225)635-4561
Default Avatar
Shelley Genre
Athletic Director
(225)635-4561
Default Avatar
Laura Glaser
Intensive Services
(225)635-4561
Default Avatar
Rickey Grant
TOR Moderator
(225)635-4561
Default Avatar
Max Hawkins
Broadcast Journalism, US History, and AP US History
(225)635-4561
Default Avatar
Jonathan Henslee
AP Government, Civics, and Librarian
(225)635-4561
Default Avatar
Kailee Henslee
Special Education
(225)635-4561
Default Avatar
Sophia Holland
AP English III, AP English IV, and Librarian
(225)635-4561
Default Avatar
Tyler Howsen
Special Education
(225)635-4561
Default Avatar
Becky Johnson
9th and 10th Grade Academic Coordinator and IEP/Transition Facilitator
(225)635-4561
Default Avatar
Karolyn Taylor
Principal
(225)635-4561
Default Avatar
Tito Jones
NJROTC
(225)635-4561
Default Avatar
Kimberly Key
Geometry and Geometry Advanced
(225)635-4561
Default Avatar
Sara Klein
Speech Therapist
(225)635-4561
Default Avatar
Rod Lemoine
Health and PE
(225)635-4561
Small_default_avatar
Cheryl Loudon
Algebra 1 and Business Math
(225)635-4561
Default Avatar
Neil Lowery
PE, Speech I, and Weightlifting
(225)635-4561
Default Avatar
Alana Lyons
Biology I and Physical Science
(225)635-4561
Default Avatar
Wendell Mitchell
Advanced Band, Beginning Band, and Fine Arts
(225)635-4561
Default Avatar
Jason McCray
Ag I/II/III and Carpentry
(225)635-4561
Default Avatar
David McMillan
Gifted, Intro to Computer Science, Programming for Engineers, AP Computer Science Principles, and AP Computer Science A
(225)635-4561
Default Avatar
Nicole Means
AP Human Geography, World Geography, and DE World History
(225)635-4561
Default Avatar
Robb Odom
PE
(225)635-4561
Default Avatar
Nicole Olinde
Special Education
(225)635-4561
Default Avatar
Sharon Ourso
English I and English III
(225)635-4561
Small_default_avatar
Matt Paxton
Assistant Principal
(225)635-4561
Default Avatar
Lisa Poppen
NJROTC
(225)635-4561
Default Avatar
Lauren Reap
Computer Multimedia, Digital Media, Digital Videography, PE (Cheer), Principles of Info Tech, and Publications I/II
(225)635-4561
Small_default_avatar
Jamie Rodgers
Law Studies and World History
(225)635-4561
Small_default_avatar
Johann Rosenbohm
English IV Dual Enrollment and Technical Writing
(225)635-4561
Small_default_avatar
Arika Butler-Scott
Special Education and PE
(225)635-4561
Default Avatar
Nick Smith
Chemistry Honors, Principles of Engineering, and PE
(225)635-4561
Default Avatar
Megan Southall
AP English IV and Instructional Specialist
(225)635-4561
Small_default_avatar
Dylan Stanley
Civics and World History
(225)635-4561
Default Avatar
Audrea Stuart
Special Education
(225)635-4561
Default Avatar
Stacey Sullivan
Algebra II and DE Pre-Calculus
(225)635-4561
Default Avatar
Paul Theriot
Anatomy and Physiology, Ag I/II and Electrical
(225)635-4561
Default Avatar
Lane Thompson
Art I/II/III and Talented Art
(225)635-4561
Default Avatar
Celeste Thornhill
PE and Weightlifting
(225)635-4561
Small_default_avatar
Meghan Trehern
First Responders and Physical Science
(225)635-4561
Default Avatar
Kyle Tutor
Special Education and PE
(225)635-4561
Default Avatar
Emily Vlosky
US History and World Geography
(225)635-4561
Default Avatar
Cristy Walker
Certified Nursing Assistant and Intro to Health Occupations
(225)635-4561
Default Avatar
Jessica Walker
11th and 12th Grade Guidance Counselor
(225)635-4561
Small_default_avatar
Juliana White
Advanced Math, Intro To Engineering, and Study Hall
(225)635-4561
Default Avatar
Samantha Williams
Biology I, Biology I Honors, and AP Biology II
(225)635-4561